Najnowsze wiadomości

15 lipca 2024 13:49

Co zwiedzić w Krakowie?(1) Zamek Wawelski i Katedra

  1. Prosty spacer dookoła (za darmo)
  2. Wycieczka z przewodnikiem po Wawelu (28 EUR)
  3. Audio-przewodnik po katedrze (7 €)

Nie można przegapić majestatycznego Wawelu i katedry. Położony na malowniczym wzgórzu kompleks jest najlepszym miejscem do poznawania polskiej historii.

Zamek Królewski na Wawelu to jedna z największych atrakcji Krakowa, która robi wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Wewnątrz znajduje się 71 sal wystawowych mieszczących tysiące cennych eksponatów. Są wśród nich m.in. liczne obrazy, słynne gobeliny, meble, zbiory militarne, a także znaleziska archeologiczne znalezione na Wzgórzu Wawelskim.

(2) Rynek Główny

  • Prosty spacer dookoła (za darmo)
  • Wejście do Bazyliki Mariackiej (4 €)

Wszyscy odwiedzający Kraków prędzej czy później trafiają również na Rynek Główny. Wejście do Bazyliki Mariackiej - mieści się tam jedno z najsłynniejszych średniowiecznych arcydzieł, drewniany ołtarz Wita Stwosza. Rynek Główny jest jednym z obowiązkowych miejsc w Krakowie, zwłaszcza że Kościół Mariacki jest tylko jedną z wielu atrakcji, jakie można tam znaleźć. Warto również odwiedzić podziemną wystawę multimedialną. Uczy ona historii Krakowa i znajduje się obok Sukiennic Krakowskich. Sukiennice są bez wątpienia warte odwiedzenia, zwłaszcza jeśli chcesz kupić na pamiątkę oryginalne polskie rękodzieło. Co więcej, jedną z rzeczy, które warto robić w Krakowie nocą, jest spacer po Rynku Głównym!

(3) Fabryka Oskara Schindlera

  • Wycieczka z przewodnikiem (16 €)

Bufor historyczny z przyjemnością odwiedzi muzeum wewnątrz fabryki Oskara Schindlera. Można odwiedzić zachowany gabinet Schindlera i dowiedzieć się więcej o jego bohaterstwie niż kiedykolwiek z filmu Spielberga. Muzeum Fabryki Emalia Oskara Schindlera prezentuje wystawę dotyczącą czasu okupacji hitlerowskiej w Krakowie w latach 1939-1945. Wystawa ukazuje nie tylko historię miasta, ale także historię jego mieszkańców - zarówno Polaków, jak i Żydów. Fakty o przebiegu II wojny światowej przeplatają się tu, ukazując zarówno życie codzienne, jak i prywatne - co zdecydowanie robi wrażenie na zwiedzających.

(4) Auschwitz - Muzeum Birkenau

  • Wszystkie możliwości wizyty w Auschwitz wyjaśniono
  • Zorganizowana wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz (37,50 euro)

Na uwagę zasługuje również obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, związany z tragicznym okresem nazistowskich rządów w Polsce. Odegrał on ważną rolę w historii II wojny światowej, a zwiedzanie tego miejsca jest formą upamiętnienia wielu ofiar nazistowskiego reżimu. W Muzeum Auschwitz-Birkenau zwiedzający mogą zobaczyć wiele autentycznych przedmiotów. Znajduje się tu ponad 150 budynków i około 300 ruin byłego obozu koncentracyjnego. Również ogrodzenia, rampy i drogi są oryginalnymi obiektami. Co więcej, w muzeum znajduje się duża kolekcja osobistych przedmiotów, które należały do więźniów - walizek, butów, okularów i ubrań. Niewątpliwie Muzeum Auschwitz-Birkenau jest miejscem, które trzeba odwiedzić podczas pobytu w Krakowie.

(5) Kopalnia Soli w Wieliczce

  • Zorganizowana wycieczka z przewodnikiem (46 €)
  • Bilet wstępu (34,00 €)

Kolejnym miejscem, które każdy powinien odwiedzić jest Kopalnia Soli w Wieliczce, położona tuż za Krakowem i oferująca niezapomniane wrażenia z podziemnej sztuki solnej i projektowania architektonicznego. Kopalnia Soli w Wieliczce jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1978 roku i jest niewątpliwie jednym z najważniejszych zabytków w Polsce. Turyści mają do wyboru kilka opcji zwiedzania. Najbardziej popularny jest Szlak Turystyczny. Prowadzi on przez ponad 20 najważniejszych (i najpiękniejszych) podziemnych komór i posiada kilka kilometrów krętych korytarzy.

Jeśli szukasz więcej wrażeń i niezapomnianych atrakcji, polecamy wybór Szlaku Górniczego. Zwiedzanie tej trasy przybiera formę aktywnej wycieczki, podczas której uczestnicy wykonują wiele praktycznych zadań związanych z wydobyciem soli.