Najnowsze wiadomości

21 lutego 2024 0:02

Idealna waga dla zawodnika piłki nożnejPiłkarze na poziomie rekreacyjnym występują we wszystkich kształtach i rozmiarach. Jednak na wyższych poziomach gry gracze mają zazwyczaj bardzo dopasowaną sylwetkę, są chudziutcy i umięśnieni, a przy tym nie są zbyt chudziutcy ani nadmiernie umięśnieni. Profesjonalni mężczyźni do przodu - i sporadycznie kobiety, takie jak były amerykański kobiecy gracz Brandi Chastain - nie wahają się zdjąć koszulki po zdobyciu punktów, często wykazując idealne sześciopakowe abs i zauważalny brak klapki.

BMI graczy w piłkę nożną

Ponad dziewięciu na dziesięciu elitarnych piłkarzy ma wskaźnik masy ciała, który mieści się w normalnym zakresie, według sondażu przeprowadzonego wśród graczy w Mistrzostwach Świata 2006 FIFA w piłce nożnej mężczyzn. Eddison Cantor i Jeff G. Konin z University of South Florida's Athletic Training Education Program prowadził numery dla 736 zawodników z 32 zespołów. Stwierdzili oni, że 92 procent zawodników spadło w przedziale wskaźnika masy ciała ocenianego jako normalny, pomiędzy 20 a 24,9 - w praktyce, normalny BMI pokrywa się z idealną wagą. Normalny zakres wagowy dla zawodnika o wzroście 5 stóp i 9 cali wynosi od 136 do 169 funtów.

Zasięg BMI według pozycji

Sondaż dotyczący zawodników Pucharu Świata wykazał również, że 1 procent zawodników miało niedowagę, 6 procent nadwagę i 1 procent otyłych. Podczas badania według pozycji, bramkarze weszli w normalny zakres 85 procent czasu, z 14 procentową nadwagą. Dla kontrastu, obrońcy znajdowali się w 93% normalnych warunków z 6% nadwagą, pomocnicy 94% normalni z 5% nadwagą, a napastnicy 92% normalni z 5% nadwagą. Autorzy zalecają kontynuowanie badań porównujących wskaźniki BMI z wynikami oraz identyfikację numerów BMI dla zawodowych zawodniczek.

Puchar Świata vs. Major League vs. College Players

Konin i jego koledzy z USF poszerzyli swoje studia, aby porównać uczestników Pucharu Świata z zawodnikami Major League Soccer, czołowej amerykańskiej ligi zawodowej i kolegami z Big East Conference. Średnie dla zawodników na wszystkich poziomach - college'owym, profesjonalnym i międzynarodowym - wynosiły od 23 do 24 BMI, z wyjątkiem bramkarzy MLS, których średnia wynosiła 25,2.

Znaczenie wagi

Trenerzy piłkarscy i harcerze talentów szukać kluczowych cech, które wróżą dobrze na sukces na najwyższym poziomie piłki nożnej, mówi Alan Nevill i jego koledzy z Uniwersytetu w Wolverhampton. Nevill stwierdził, że zawodowi piłkarze z sześciu najlepszych zespołów w Anglii były wyższe i szczuplejsze niż te z mniej udanych zespołów. Waga również może przewidzieć większy sukces dla zawodników piłki nożnej na określonych pozycjach, ponieważ bramkarze i obrońcy są zazwyczaj cięższe niż pomocnicy i napastnicy.

Piłka nożna i tłuszcze do ciała

Ważniejsze niż BMI dla typowego gracza rekreacyjnego jest procent tkanki tłuszczowej, należy zauważyć, że dawni zawodowcy piłki nożnej w Expert Football. Nadmiar masy ciała ogranicza Twoją mobilność w grze, w której początkujący zawodnicy zazwyczaj muszą biegać, biegać, biegać i sprintować przez 5 do 7 mil podczas każdego meczu. Badanie w 2004 roku prawie 700 chłopców w wieku od 9 do 14 lat przez Luisa A. Moreno i kolegów w Saragossie, Hiszpania, stwierdzono, że odsetek tkanki tłuszczowej był znacznie niższy wśród chłopców, którzy grali w piłkę nożną, co prawdopodobnie wskazuje, że gra w piłkę nożną topi się dodatkowe kilogramy.