Najnowsze wiadomości

2 grudnia 2023 2:51

Jak bezpieczny jest Kraków?Każdego roku Kraków jest odwiedzany przez setki tysięcy turystów, których przyciąga ciekawa historia miasta i malownicze Stare Miasto. Ale czy Kraków jest bezpieczny dla ludzi z zagranicy?

Zastrzeżenie: Miasto nie jest uważane za niebezpieczne, ale warto wiedzieć, jakich sytuacji i miejsc unikać, aby z podróży pozostały tylko przyjemne wspomnienia.

Jak bezpieczny jest Kraków? Według turystów, jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc w Europie. Jak wszędzie, lepiej pamiętać o zachowaniu kilku zasad, które pozwolą na swobodne poruszanie się po mieście, zwiedzanie zabytków z przewodnikiem, fotografowanie najpiękniejszych zakątków miasta lub zanurzanie się w jego atmosferze i kulturze.

Jest najbezpieczniejsza:

  • poruszać się po starym mieście,
  • unikać pijanych i hałaśliwych grup ludzi
  • przebywać wśród ludzi.

Podobnie jak w innych miastach, spacery po miejscach rzadko odwiedzanych przez turystów mogą być nieco ryzykowne.

Jak bezpieczna jest Polska?

Kraków jest jednym z najpiękniejszych polskich miast, które warto odwiedzić, podobnie jak Warszawa (stolica), Wrocław, Poznań i wiele innych. W rzeczywistości nasz kraj ma wiele fascynujących tajemnic i odkrywanie ich może być prawdziwą przygodą! Wciąż jednak wielu turystów martwi się o swoje bezpieczeństwo, tym bardziej, że często słyszy o nieufności Polaków wobec obcokrajowców. Jak to jest w prawdziwym życiu?

Czy bezpiecznie jest podróżować do Polski?

Polska jest uważana za dość bezpieczny kraj. Nasz kraj znajduje się (według SafeAround) w pierwszej dwudziestce najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Oczywiście są wyjątki. Niestety, prawdą jest, że czasami zdarzają się kradzieże, dlatego po przekroczeniu granicy trzeba zwrócić szczególną uwagę na bagaż, portfel i inne cenne przedmioty. Zrelaksuj się, oczywiście, większość Polaków nie kradnie, ale lepiej zabezpieczyć niż przepraszać. Prawie wszyscy mieszkańcy pamiętają o zamykaniu mieszkań, zabezpieczaniu samochodów systemami antykradzieżowymi lub po prostu pilnowaniu swoich rzeczy osobistych.

Podsumowując: jak bezpieczna jest Polska? W rzeczywistości, poza kradzieżą, nie jesteś w poważnym niebezpieczeństwie. Tylko w mniejszych miastach można usłyszeć rasistowskie komentarze lub rzucić niekorzystne spojrzenia w Twoim kierunku. Nie jest to jednak powszechne zachowanie. Zazwyczaj jesteśmy grzecznymi i otwartymi ludźmi. Jeśli wybierasz się do Krakowa, szczególnie do części turystycznej, nie martw się - duża liczba odwiedzających jest tam częścią codziennego życia, a wszystko jest takie samo jak w zachodniej części Europy.

Jaki jest najlepszy obszar na pobyt w Krakowie?

Większość osób, które miały okazję odwiedzić Kraków, jedno z największych miast w Polsce, twierdzi, że podróżowanie po Krakowie jest niezapomnianym przeżyciem. I nic dziwnego, bo naprawdę nie można się tam nudzić. Muzea, stragany, restauracje, malownicze uliczki, ciekawe budynki, piękne parki, wiele wydarzeń kulturalnych i bogate życie nocne to coś, co każdy miłośnik podróży uwielbia.

Wszyscy wiedzą, że duży ruch turystyczny jest magnesem przyciągającym kieszonkowców. Poza tym, czy bezpiecznie jest podróżować do Polski, w tym do Krakowa?

Czy Kraków jest bezpieczny?

My odpowiadamy - tak, Kraków jest bezpieczny! Spacerując po centrum miasta poczujecie się Państwo całkowicie bezpieczni. Jeśli pójdziesz na Rynek Główny (co jest obowiązkowe na planie dnia każdego turysty), będziesz zachwycony przestronnością i architekturą tego miejsca. Kiedy już znajdziesz się w środku Starego Miasta, natychmiast zmieszasz się z tłumem innych gości, co zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa.

Podobnie jest w dzielnicy Kazimierz. To kolejne ciekawe miejsce w Krakowie, które warto odwiedzić, aby dowiedzieć się więcej o burzliwej historii polskich Żydów, którzy kiedyś mieszkali na tych terenach. Kazimierz ma zupełnie inną atmosferę i jest nieco mniej zatłoczony, ale jeśli lubisz zwiedzać historyczne miejsca z przewodnikiem i fotografować stare synagogi, musisz odwiedzić tę dzielnicę.

Historyczna część miasta jest bezpieczna dla gości z całego świata. Ryzyko, że ktoś zaatakuje cię w biały dzień jest tak małe, że prawie nie istnieje. W takim przypadku, jakich obszarów należy unikać w Krakowie.

Jakich obszarów należy unikać w Krakowie?

Prawie każde miasto w Europie jest zbudowane według podobnego schematu. Tętniące życie turystyczne koncentruje się wokół zabytków i wydarzeń kulturalnych w samym sercu miasta. W najbliższej okolicy znajdują się miejsca pracy, a dalej osiedla mieszkaniowe. Topografia Krakowa wygląda podobnie, z wyjątkiem być może biurowców, które są rozproszone po całym mieście.

Jak poruszać się po Krakowie? Na mapie miasta znajdziesz wiele miejsc z dala od centrum miasta, które turyści lubią odwiedzać. Do obszarów, których należy unikać w Krakowie, należą niektóre stare dzielnice mieszkalne i przedmieścia miasta.

Ciekawe miejsca turystyczne znajdują się również w miejscach położonych dalej. Doskonałym przykładem jest surowa architektura Nowej Huty. Ta utopijna dzielnica stopi serce każdego fotografa i miłośnika historii. Jednak na tych terenach ruch turystyczny jest znacznie mniejszy niż w samym centrum, dlatego też cudzoziemiec może przykuć niechcianą uwagę.