Najnowsze wiadomości

10 czerwca 2023 13:13

Jak obliczyć OPS w baseballuFani baseballu, którzy lubią stosować bardziej rygorystyczną analizę swojego sportu, angażują się w sabermetrię, termin ten odnosi się do Society for American Baseball Research i odnosi się do wykorzystania zaawansowanych statystyk w celu lepszej analizy gry. Jedną z zaawansowanych statystyk jest OPS, czyli on-base plus slugging percentage, miara zdolności zawodnika do dostania się na bazę i generowania dodatkowych trafień. To zapewnia statystykę, która odpowiada za kontakt z baterią, cierpliwość i moc.

Obliczanie OPS

OPS jest sumą procentu bazowego zawodnika i jego procentu sluggingu. Pierwszy mierzy, jak często zawodnik trafia do pierwszej bazy, a drugi daje analitykom możliwość zmierzenia, jak często trafia double, triple lub home run. Aby obliczyć OBP gracza, należy podzielić całkowitą liczbę uderzeń, spacerów i czasów trafień przez boisko przez liczbę uderzeń w bat plus spacery, muchy ofiarne i czasy trafień przez boisko. SLG oblicza się dzieląc całkowitą liczbę baz osiągniętą dla wszystkich trafień bazowych (np. podwójne liczy się jako 2) przez całkowitą liczbę trafień u nietoperza. Po obliczeniu OBP i SLG, można obliczyć OPS. Na przykład, gracz z OBP .280 i SLG .500 będzie miał OPS .780.

Reakcje analityka

Niektórzy nie są strasznie lubią OPS, ponieważ pomiar traktuje on-base procent jako równe znaczenie dla slugging procent, pomimo faktu, że OBP okazał się prawie dwa razy ważniejsze w scoring runs jak SLG. OPS Plus "normalizuje" OPS zawodnika poprzez uwzględnianie takich zmiennych jak efekty ligowe i parkowe.

Co oznaczają statystyki meczów softballowych?

Softball, tak jak w przypadku baseballu, jest sportem napędzanym przez statystyki. Analizując statystyki zawodnika, można od razu zobaczyć, jak radzi sobie podczas meczów. Statystyki miotacza softballu wahają się od podstawowych do zaawansowanych. Kategorie statystyczne zawodnika są praktycznie identyczne jak w baseballu.

Statystyki podstawowe

W większości przypadków, każda podstawowa kategoria w statystyce miotaczy softballowych jest skrócona literą lub serią liter odnoszących się do nazwy kategorii. Wygrane i straty, na przykład, są identyfikowane jako "W" i "L", odpowiednio. Inne statystyki obejmują "GS" dla uruchomionych gier, "CG" dla kompletnych gier, "SHO" dla wyłączeń, "SV" dla zapisów, "IP" dla rzutów inningowych, "H" dla trafień dozwolonych, "R" dla przebiegów dozwolonych, "ER" dla zarobionych przebiegów dozwolonych, "BB" dla baz na piłkach i "SO" dla strajków.

Statystyki zaawansowane

Niektóre statystyki wymagają podstawowej matematyki do obliczeń. Na przykład, "ERA" oznacza zarobioną średnią przebiegu, która wskazuje średnią liczbę przebiegów, na które miotacz pozwala w danej grze. "WHIP" oznacza spacery i trafienia na rzuty inningowe. Główną różnicą jest to, że mecze softballowe trwają siedem inningów, a baseball dziewięć. Inne statystyki obejmują "HBP" dla trafień po boisku, lub liczbę rzutów wykonanych przez miotacza, oraz "WP", który oznacza dzikie boisko. "BK", dla balka, to stosunkowo rzadka statystyka. "SFA" i "SHA" oznaczają ofiary lecące przeciw i ofiary uderzające przeciw, odpowiednio.