Najnowsze wiadomości

2 grudnia 2023 4:08

Jak oglądać krykieta na żywo na komputerzePomimo dużej bazy kibiców za granicą, szczególnie w Brytyjskiej Wspólnocie Narodów, krykiet nie osiągnął tego samego poziomu popularności w USA. Fani z USA mogą spodziewać się bardzo niewielu meczów krykieta na żywo w telewizji. Można jednak oglądać na żywo mecze krykieta online. Oglądanie na żywo z witryny internetowej streaming daje dostęp do gier z różnych krajów i lig.

ESPN Krykiet

Główne źródła wiadomości i kanały, takie jak amerykańskie ESPN, brytyjskie BBC i Star Sports, oferują transmisję na żywo niektórych meczów krykieta. Opublikowane na stronie internetowej harmonogramy dają zaawansowane powiadomienia o meczach, które mają być transmitowane strumieniowo. ESPN transmituje na żywo mecze krykieta, dostępne dla widzów w Stanach Zjednoczonych, poprzez streaming za pośrednictwem swojej strony internetowej, z darmowymi meczami reklamowanymi na dni lub tygodnie przed meczami. Wydarzenia takie jak mistrzostwa świata w krykiecie mogą wymagać opłacenia pakietu abonamentowego.

Znaczenie gier i sportów w życiu

Sport i gry są częścią ludzkiego społeczeństwa od tysięcy lat. Nie należy lekceważyć znaczenia tych rzeczy. Duża część nauki małych dzieci pochodzi z uczestnictwa w sporcie i grach, a to samo uczestnictwo co dorosłych może prowadzić do szczęśliwszego, zdrowszego i bardziej produktywnego życia.

Historia

Gry i sporty istnieją od tysięcy lat. Senet Egipcjan jest najwcześniejszym przykładem gry planszowej i pochodzi z 3000 r. p.n.e. Pierwsze ślady sportów wyczynowych sięgają również Egipcjan około 2000 r. p.n.e. W egipskim grobowcu w Beni Hasan archeolodzy znaleźli liczne zdjęcia zapaśnicze przedstawiające wiele ładowni i ruchów, które według HistoryWorld.net są używane do dziś.

Dorastanie

Korzyści płynące z uprawiania sportu w rozwoju dzieci są dobrze udokumentowane. Komitet Ad Hoc ds. Sportu i Dzieci stwierdził, że potencjalne korzyści ze sportu dla dzieci i młodzieży obejmują rozwój zdrowych umiejętności fizycznych i społecznych, rozwój drobnych umiejętności motorycznych, a także poprawę zdrowia i sprawności fizycznej specyficznej dla sportu. Dotyczy to w szczególności nastolatków, którzy mają problemy fizyczne lub emocjonalne. Gra w karty i gry planszowe przynosi również korzyści nastolatkom, zapewniając im spokojny, a jednocześnie konkurencyjny rynek zbytu, gdzie mogą pozytywnie oddziaływać na swoich rówieśników lub starszych członków rodziny.

Dorośli

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (Centers for Disease Control and Prevention) dorośli potrzebują 150 minut umiarkowanej aktywności aerobowej każdego tygodnia, połączonej z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie co najmniej dwa razy w tygodniu. Jednym ze sposobów na osiągnięcie przynajmniej części tych celów jest gra w tenisa, koszykówkę lub rakietę. Wszystkie one kwalifikują się jako aktywność aerobowa, a jednocześnie pozwalają na rywalizację i zabawę. Uczestnictwo w grach halowych, takich jak szachy, warcaby i gry planszowe z rodziną i przyjaciółmi, zapewnia również interakcję społeczną, która pomaga rozładować stres związany z codziennym życiem.

Seniorzy

Seniorzy odnoszą największe korzyści z uprawiania sportu i ćwiczeń fizycznych. Zwiększona wytrzymałość sercowo-naczyniowa, lepsza równowaga i elastyczność oraz zmniejszenie skutków chorób to tylko niektóre z tych korzyści. Niektóre nieoczywiste korzyści to lepszy sen w nocy, wzrost pewności siebie i lepszy nastrój, a także zapobieganie utracie pamięci i spadkowi zdolności poznawczych. Ponadto, badanie przeprowadzone przez profesora psychologii Arthura Kramera z Uniwersytetu Illinois wykazało, że gra w strategiczną grę wideo poprawia pamięć, zdolność rozumowania i funkcje poznawcze osób starszych.

Korzyści z gier

Z badania opublikowanego w "New England Journal of Medicine" wynika, że zajęcia rekreacyjne, w tym gry planszowe, były związane ze zmniejszonym ryzykiem demencji u osób starszych. Gry są również od dawna wykorzystywane do edukacji dzieci, nauczania takich rzeczy, jak branie na zmianę, przestrzeganie zasad i poprawa komunikacji werbalnej. Wspólne granie w gry wzmacnia również więzi rodzinne i społeczne, dając bezkonfliktową możliwość komunikacji i budowania relacji między dziećmi, nastolatkami, rodzicami i osobami starszymi.