Najnowsze wiadomości

20 lutego 2024 22:54

Michael Robinson: Były strajkujący w Liverpoolu i Republice Irlandii umiera w wieku 61 lat.Tributes being paid to Robinson who won league and European Cup with Liverpool in 1984 before successful television career in Spain

Były napastnik z Liverpoolu, Manchesteru, Brighton i Republiki Irlandii Michael Robinson zmarł w wieku 61 lat.

Robinson grał też dla Preston North End, QPR i hiszpańskiego klubu Osasuna i wygrał 24 czapki dla Republiki Irlandii.

Post na oficjalnym koncie Robinsona na Twitterze powiedział: "Z ogromnym smutkiem informujemy was o śmierci Michaela. Pozostawia nam ona wielką pustkę, ale także niezliczone wspomnienia, pełne tej samej miłości, którą mu pokazaliście.

"Będziemy ci wiecznie wdzięczni za to, że uczyniłeś tego mężczyznę tak dobrym, że nigdy nie chodził sam. Dziękuję".

Robinson, który zdobył tytuł Pucharu Europy, Dywizji I i Pucharu Ligi w 1984 roku w swoim pierwszym - i jedynym - pełnym sezonie z Liverpoolem, ujawnił w grudniu 2018 roku, że zdiagnozowano u niego czerniaka złośliwego.

Podczas kariery, która rozpoczęła się z Preston, Robinson grał również dla Brighton, Manchester City, QPR i Osasuna. Zdobył cztery gole w swoich 24 występach międzynarodowych.

Po swoim zaklęcie z Osasuną, Robinson pozostał w Hiszpanii, rozwijając ogromną karierę jako nadawca.

Robinsonowi zaczęły lać się hołdy, a byli hiszpańscy internowani Xabi Alonso i Luis Garcia zabrali na Twittera, by przekazać swoje kondolencje.

Alonso napisał: "Nigdy nie będziesz chodził sam Michael! Spoczywaj w pokoju."

Garcia napisał: "R.I.P. Michael Robinson. Legenda z Liverpoolu, która co weekend dostawała się do wszystkich hiszpańskich domów ze swoimi fantastycznymi komentarzami!!! #YNWA."

Hiszpańscy giganci Barcelony powiedzieli na portalu społecznościowym: "My w FC Barcelona pragniemy wyrazić nasze najgłębsze kondolencje z powodu odejścia Michaela Robinsona, osoby, która kochała piłkę nożną i która wiedziała jak to wytłumaczyć z
wiedza i pomysłowość.

"Był zwycięzcą Międzynarodowej Nagrody Dziennikarskiej Vazqueza Montalbana 2018. Spoczywaj w pokoju."

Jeden z byłych klubów Robinsona, Manchester City, tweetował: "Z głębokim smutkiem dowiadujemy się o odejściu Michaela Robinsona. Wszyscy w Manchesterze wysyłają swoje myśli i miłość do rodziny i przyjaciół Michaela w tym niezwykle trudnym czasie."

Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej powiedział w oświadczeniu: "RFEF pragnie przyłączyć się do bólu futbolowego świata nad śmiercią Michaela Robinsona". My wszyscy, którzy tworzymy tę instytucję, pragniemy złożyć kondolencje rodzinie i przyjaciołom. Spoczywaj w pokoju."