Najnowsze wiadomości

2 grudnia 2023 4:21

Średnia długość rozgrywek głównej ligi w baseballuBaseball jest jedynym dużym sportem zespołowym rozgrywanym w Ameryce Północnej, który nie posiada zegara czasowego. Na poziomie głównej ligi, drużyny grają dziewięć inningów, aby zdecydować się na mecz. Jeśli po dziewięciu inningach mecz będzie remisowy, zespoły zagrają dodatkowe inningi, aby wyłonić zwycięzcę. Mimo, że zegar nie istnieje, Major League Baseball rejestruje długość każdego meczu sezonowego i posezonowego i ogólnie rzecz biorąc, mecze trwają około trzech godzin.

Obawy Major League Baseball

Urzędnicy baseballowi nie chcą, aby mecz był rozgrywany w wolnym tempie. Kiedy miotacze wychodzą z boksu i kiedy miotacze potrzebują dodatkowych sekund, aby przygotować się do rzutu, tempo gry spada. Jeśli gra trwa długo, ponieważ miotacze uderzają w piłkę, a biegacze poruszają się po ścieżkach bazy, wielu fanów nie będzie miało nic przeciwko grze, która trwa dłużej niż trzy godziny. Jednak jeśli gra ma mało akcji i taktyki opóźniania, wraz z długimi spotkaniami na kopcu, są powody, kibice mogą się denerwować. W związku z tym urzędnicy MLB instruują sędziów, aby gra przebiegała sprawnie.

2000 Sezon

W sezonie 2000, średnia długość meczu Major League Baseball wynosiła 2 godziny i 58 minut, według MLB.com. Oficjele Major League uznali, że to zbyt długo i powiedzieli sędziom, aby przyspieszyć sprawy. Aby przyspieszyć tempo gry, liga nakazała takie zmiany, jak nieprzyznawanie czasu, gdy myśliwce chciały wyjść z boksu bez ważnego powodu i wymagając, aby miotacze rzucali piłkę w szybszej kolejności.

Pozytywne wyniki

Major League Baseball uzyskał wyniki, których chciał w kolejnych latach. Średni czas gry w Major League Baseball wyniósł 2 godziny i 54 minuty w 2001 roku; 2 godziny i 52 minuty w 2002 roku oraz 2 godziny i 46 minut w 2003 roku. Liczby te utrzymywały się na podobnym poziomie przez cały sezon 2006. Jednak w 2007 r. średnia długość meczu wzrosła do 2 godzin i 51 minut, a w sezonie 2010 nie była niższa niż 2 godziny i 50 minut.

Powody do zmartwień

W latach siedemdziesiątych średni czas gry w Major League Baseball wyniósł około 2 godzin i 30 minut. Wzrost ten jest związany z kilkoma czynnikami, w tym zwiększonym czasem między inningami w reklamach telewizyjnych i radiowych. Jednak czas pomiędzy kijami i pomiędzy boiskami również jest dłuższy. Urzędnicy głównych lig niepokoją się szczególnie meczami, które trwają dłużej niż trzy godziny, ponieważ wielu kibiców musi iść do pracy lub szkoły dzień po nocnym meczu.