Najnowsze wiadomości

2 grudnia 2023 3:42

Standardowa długość i szerokość boiska do badmintonaBrytyjskie wojska stacjonujące w Indiach w XVIII wieku przywiozły z powrotem do Anglii indyjską grę dla dzieci zwaną Poona. Tam została po raz pierwszy rozegrana i spopularyzowana w Badmintonie, wiejskim majątku księcia Beauforta. Sport badmintonowy uprawiany jest na korcie wahadłowym. Trochę jak skrzyżowanie siatkówki z tenisem, wykorzystuje siatkę, lekkie rakiety i wahadłowiec - oryginalnie piłkę korkową z przymocowanymi piórami. W badmintona może grać dwóch lub czterech graczy, wewnątrz lub na zewnątrz. Dzisiaj, Światowa Federacja Badmintona sankcjonuje Badminton Super Series, który skupia w rywalizacji profesjonalnych graczy z całego świata.

Shuttle Court Surface

Badminton może być rozgrywany na murawie lub na nawierzchniach z twardego drewna specjalnie skonstruowanych do uprawiania sportu, takich jak boisko do koszykówki. Betonowe powierzchnie i wykładziny dywanowe wiążą się z częstszym występowaniem urazów w badmintonie.

Shuttle Court Layout

Boisko dla wahadłowców jest prostokątnym placem zabaw. Jest on oznaczony kredą o szerokości 1 i 1/2 cala lub innym oznaczeniem w kolorze białym lub żółtym.

Długość korytarza Długość korytarza

Kort wahadłowy ma 44 stopy długości. Jest on podzielony na dwie części siatką o szerokości 6 cali, której wierzchołek jest zawieszony 5 stóp od powierzchni boiska w linii środkowej.

Boisko wahadłowe Szerokość

Pole do gry na korcie wahadłowym ma szerokość 20 stóp i służy do gry w debla. W przypadku gry pojedynczej linie boczne mają szerokość 17 stóp.

Obszar usług

Kort serwisowy ma 15 stóp, 6 cali długości, zaczynając od pojedynczej linii serwisowej i rozszerzając się do przodu do innej linii 6 stóp, 6 cali od sieci.

Jakiego sprzętu potrzebujesz do gry w badmintona?

Badminton jest najszybszym spośród wszystkich sportów rakietowych; wahadłowiec może podróżować z prędkością do 200 mph. Elitarni gracze muszą być zwinni, silni i szybcy; podczas meczu badmintonowego mogą przebiegać do mili. Sprzęt potrzebny do gry w badmintona w turnieju lub na podwórku może się różnić w zależności od materiałów. Cały sprzęt do gry w badmintona jest lekki; siła gry wynika z umiejętności zawodników.

Historia

Badminton wyewoluował z dziecięcej gry znanej jako battleore i shuttlecock. Oryginalna gra była rozgrywana bez siatki; głównym celem było siatkowanie wahadłowca w powietrzu pomiędzy graczami za pomocą batalioników lub wioseł. Battledore i shuttlecock nie były rozgrywane w sposób konkurencyjny; chodziło o współpracę w celu sprawdzenia, jak długo grupa graczy może utrzymać shuttlecocka w powietrzu. Oryginalna gra ewoluowała do gry rozgrywanej przez Indie zwanej poona. Brytyjscy żołnierze przywieźli poona do Anglii, gdzie rozwinęła się nowoczesna gra w backgammon.

Gra

Pięć głównych kategorii gry w badmintona to męskie single, damskie single, męskie deble, damskie deble i mieszane deble. Aby zagrać w badmintona, przeciwni gracze single lub zespoły deblowe stoją po obu stronach badmintonowej sieci. Zawodnicy rabują jeden wahadłowiec nad siatką za pomocą rakiety. Rajd to termin określający grę w badmintona polegającą na ustawianiu wahadłowca w siatce, aż do momentu, gdy uderzy o ziemię. Celem jest wylądowanie wahadłowca w oznaczonych granicach po przeciwnej stronie sieci. Jeden punkt zdobywa strona, która wygra rajd. Gra w badmintona zdobywa do 21 punktów. Mecze badmintonowe to najlepszy z trzech meczów.

Boisko

Kort do gry w badmintona mierzy 44 stopy długości na 20 stóp szerokości, przy czym środkowa linia siatki jest odseparowana od siebie siatką, która tworzy obszar o długości 22 stóp i szerokości 20 stóp z każdej strony. Na boiskach do gry w badmintona znajdują się linie graniczne wyznaczające obrys o długości 44 stóp i szerokości 20 stóp; linie te są długimi liniami serwisowymi do gry pojedynczej oraz liniami bocznymi do gry podwójnej. Pojedyncze linie boczne są zaznaczone w odległości 1 1/2 stopy od linii bocznej dla gry w debla lub zewnętrznej linii granicznej. Linie na boisku oznaczone 6 1/2 stopy od linii środkowej są krótkimi liniami serwisowymi. Linia środkowa, biegnąca od krótkiej linii bocznej do tylnej linii granicznej, oddziela lewą i prawą stronę boiska.

Net

Siatka do badmintona ma głębokość 2 1/2 stopy i jest uniesiona na wysokość 5 stóp w poprzek środka boiska do badmintona, nad linią siatki. Często wykonane z siatki winylowej, większość siatek ma wierzch ze skóry lub bawełny. Na początku gry w badmintona i za każdym razem, gdy wynik serwera jest parzysty, serwery obsługują wahadłowiec nad siatką do gracza przeciwnego z prawej strony boiska. Serwery obsługują wahadłowiec nad siatką od lewej strony boiska, gdy ich wynik jest liczbą parzystą. Serwery serwują z przeciwnej strony boiska, gdy wygrają rajd i punkt. Podwójna gra w badmintona przestrzega tych samych zasad serwowania, co pojedyncza gra w badmintona, z wyjątkiem podania podania usługi. Służący podają kolejno do graczy naprzeciwko siebie na boisku do gry w badmintona.

Promy

Wahadłowce, czyli wahadłowce, to przedmiot siatkowany w całej sieci podczas gry w badmintona. Oryginalne lotki zostały wykonane z piór, co doprowadziło do powstania pseudonimu "ptaki". Wahadłowce do podwórkowych gier w badmintona są często wykonane z plastiku. Promy używane w nowoczesnych grach konkursowych w badmintona wykonane są z 16 prawdziwych piór, z preferencją dla gęsich piór z lewego skrzydła ptaka.

Rakiety

Rakiety do badmintona są wykonane z lekkich materiałów, które są znane z trwałości, takich jak aluminium, stal i włókno węglowe. Granica całkowitej długości rakiety do badmintona wynosi 26,77 cala. Standardowe rakiety do badmintona nie mogą być szersze niż 9,06 cala. Stringi na rakiecie muszą mieć grubość od 0,03 cala. Całkowity ciężar rakiety nie może przekraczać 3,2 uncji.